Turkpedi:Genel sorumluluk reddi

Turkpedi sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
 TURKPEDİ BİLGİ GEÇERLİLİĞİNİ GARANTİ ETMEZ

Turkpedi insan bilgisi dâhilinde ortak bir kaynak hazırlamak isteyen kişilerin veya grupların oluşturduğu ve herkesin ortak paydasında birleşen çevrim içi bir ansiklopedidir. Lütfen burada yer alan hiçbir bilginin alanında uzman profesyoneller tarafından değerlendirilmediğini, içeriğin size tam, kesin ve güvenilir bir bilgi sunmadığını unutmayınız. Bilgiler genelde İnternet üzerinden derlenen bilgiler ile oluşturulur.

Ancak bu durum Turkpedi'de yararlı veya kaliteli içerikler bulamayacağınız anlamına gelmemelidir. Yine de Turkpedi, burada bulunan içeriklerin kesinliğini garanti etmez. Girilen herhangi bir maddenin içeriği, içeriği oluşturanın kişisel görüşleri doğrultusunda yazılmış olabilir.

UYARI :  TURKPEDİ'Yİ KENDİ RİSKİNİZİ GÖZE ALARAK KULLANIN !

Lütfen, Turkpedi'de Karşılaşacağınız Herhangi Bir Bilginin YANLIŞ, YANLIŞ YÖNLENDİRİCİ, TEHLİKELİ, YANLIŞ YAZILMIŞ ya da YASA DIŞI Olabileceğinin Farkında Olun.

Turkpedi ile ilişkili olan hiçbir yazar, katkıda bulunan, maddi ya da manevi destekleyici, yönetici, bilgisayar sistemi işleticisi, yıkıcı (vandal) ya da herhangi bir başka kimse, hiçbir şekilde, bu sayfalarda ya da bu sayfalara bağlantılandırılmış başka internet sayfalarında bulunan bilgileri kullandığınız için sorumlu tutulamaz.

Lütfen, Turkpedi'den almış olduğunuz herhangi bir bilginin doğru ve doğrulanmış olduğundan emin olmak için gerekli adımları atın:

  • (a) başvurduğunuz maddenin sonunda yer alan kaynakları inceleyin;
  • (b) içeriğine ilişkin herhangi bir anlaşmazlığın olup olmadığını görmek için, maddenin tartışma sayfasını ve gözden geçirilme geçmişini okuyun;
  • (c) bağımsız kaynaklar kullanarak, bilgileri ikinci bir incelemeden geçirin.

Eğer bir maddede tehlikeli, yasa dışı ya da etik olmayan etkinliklere uyan öneriler varsa, lütfen ilgili konuda profesyonel olarak ehliyetli ya da bilgili olan kişilere başvurun. Hatalı bilgiler bulunduğu takdirde site yönetimine haber verin.

BAĞIMSIZ OLARAK DOĞRULAMADAN, TURKPEDİ'DE BULUNAN HERHANGİ BİR BİLGİYE GÜVENMEYİN. TURKPEDİ BİLGİLERİN YANLIŞ KULLANIMINDAN ÖTÜRÜ OLUŞABİLECEK ZARARLARDA SORUMLULUK KABUL ETMEZ.

UYARI :  TURKPEDİ TIBBİ ÖNERİLERDE BULUNMAZ.

LÜTFEN, BU SAYFAYI TERK ETMEDEN ÖNCE, AŞAĞIDAKİ METNİ DİKKATLE OKUYUN.

Turkpedi web sitesinde çeşitli tıbbî konular üzerine pek çok madde bulunmaktadır. Ancak, bu maddelerin hatasız olduğunun hiçbir şekilde garantisi yoktur. Tıbbi konulara değinen bir maddede bulunan herhangi bir bilginin doğru olduğunun kesinlikle hiçbir güvencesi yoktur. Bu maddeler, bölüm olarak ya da bütünüyle, çoğunlukla profesyonel olmayan kişilerce yazılmaktadır. Tıp ile ilgili bir bilgi hatasız bile olsa, sizin için ya da sizin rahatsızlığınızın belirtileri için uygulanabilir olmayabilir. Burası herkes tarafından değiştirilebilen bir bilgi paylaşım sitesidir. Bu nedenle buradaki tıbbi bilgilerin pratikte uygulanması halinde Turkpedi sorumluluk kabul etmez ve herhangi bir yardımı taahhüt etmez.

Turkpedi tarafından sağlanmış olan herhangi bir tıbbi bilgi, en iyi şartlarda bile, yalnızca genel niteliklidir ve bir tıp profesyonelinin (örneğin, bir tıp doktoru, veteriner hekim, hemşire, diş hekimi, eczacı vb.) önerisi yerine geçmez. Turkpedi bir doktor değildir. İçerikteki yazılı, işitsel veya görsel veri, tıbbi bir görüşün önerilmesi, sunulması asla tıbbi bir uygulamaya katılım olarak yorumlanmamalıdır. Söz konusu maddelerde rastladığınız herhangi bir bilgiyi sorumluluğu tamamen size ait olmak koşuluyla kullanabilirsiniz.

UYARI :  TURKPEDİ HUKUKİ ÖNERİLERDE BULUNMAZ.

LÜTFEN, BU SAYFAYI TERK ETMEDEN ÖNCE, AŞAĞIDAKİ METNİ DİKKATLE OKUYUN.

Turkpedi web sitesinde çeşitli hukuk konuları üzerine pek çok madde bulunmaktadır. Ancak, bu maddelerin yanlışsız olduğunun hiçbir şekilde garantisi yoktur. Hukuki konulara değinen bir maddede bulunan herhangi bir ifadenin gerçek, doğru ya da kesin olduğunun bir güvencesi kesinlikle yoktur :

  • Bu maddeler, kısmen ya da tamamen, çoğunlukla profesyonel olmayan kişilerce yazılmaktadır.
  • Ayrıca kanunlar, yer ve zamana göre ve bazen de oldukça hızlı bir şekilde değişkenlik gösterirler :
  • Hukuk ile ilgili bir ifade yanlışsız bile olsa, bu ifade yalnızca onu Turkpedi'ye katmış olan kişinin bulunduğu yargı alanında geçerli olabilir.
  • Dahası, o bilginin Turkpedi'ye katılmasının ardından gerçekleşmiş gelişmeler nedeniyle, ilgili kanun(lar)da değişme, değişiklik ya da tersine çevrilmeler olmuş olabilir.

Turkpedi tarafından sağlanmış olan hukuki bilgi, en iyi durumda bile, yalnızca genel niteliklidir ve bir hukuk profesyonelinin (örneğin, özelleşmiş bilgilerini size özel bir duruma uygulayabilecek bir hukuk otoritesinin) tavsiyesi yerine geçmez. Eğer böyle bir tavsiyeye ihtiyacınız varsa, lütfen, bulunduğunuz yargı alanının ilgili noter, avukat, mahkeme vb. profesyonel kişi ve/veya kurumlarına başvurun.

UYARI :  TURKPEDİ'DE AÇIĞA VURUCU BİLGİLER VE SAKINCALI BULABİLECEĞİNİZ İÇERİK VARDIR.

LÜTFEN, BU SAYFAYI TERK ETMEDEN ÖNCE, AŞAĞIDAKİ METNİ DİKKATLE OKUYUN.

İnsanın ürettiği tüm bilgileri belgelemeyi tutkulu bir görev olarak benimsemiş olan Turkpedi, çok çeşitli konuda binlerce madde içermektedir. Bu konuların görece az bir kısmı eğitim, hükûmet, şirket, ebeveyn ya da benzeri filtreleme şemaları ile sıkça sansürlenmektedir.

  • Bazı Turkpedi maddeleri, kimi okuyucular tarafından küfür nitelikli, kaba ya da saldırgan bulunabilecek sözcük ya da söylemleri konu edinir.
  • Turkpedi'de, kimi okuyucuların itiraz edilebilir ya da saldırgan bulduğu çok çeşitli görüntüler bulunmaktadır. Örneğin, kimi maddeler, insan anatomisi ya da açık şiddet betimleyen resimler içerirler.
  • Pek çok maddede, ihtilaflı konulara yönelik açık tartışmalara yer verilmektedir. Tartışılan bazı konuların kimi yargı alanlarında suç oluşturan uygulamaları vardır. Bazı konular ise tehlikeli ya da riskli etkinliklere ilişkin bilgiler içerirler.

Ayrıca bakınız

HER ŞEY AMA HER ŞEY ÖZGÜRLÜK İÇİN

.